X Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem – ODWOŁANY!!!

Kochani biegacze!
Tegoroczna edycja Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem miała być wyjątkową, bo 10-tą, jubileuszową. Niestety sytuacja epidemiczna w kraju pokrzyżowała nasze pierwotne plany organizacyjne. Alternatywą dla czerwcowego terminu miała być organizacja tegorocznych zawodów we wrześniu. Jak już jednak niestety mówiliśmy nie wszystko zależy od nas. I jak się okazało rzeczywiście tak było. Dotychczas nie wyobrażaliśmy sobie sytuacji, że będziemy kiedykolwiek musieli odwołać całą edycję ZWBzS.
Jednak tak się niestety dzieje.
A powody są dwa:
1/ Brak zgody Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego na przesunięcie terminu organizowanych przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem zawodów na 4-6 września b.r.
Jak wynika ze skierowanego do nas pisma w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii i obowiązującymi obostrzeniami oraz organizowanymi we wrześniu innymi biegami na terenie Parku, organizacja większej liczby zawodów w okresie jesiennym może mieć negatywny wpływ na przyrodę. Niestety zarówno trasy biegów Sokoła, dh Marduły jak i hr. Zamoyskiego w całości (lub prawie w całości) przebiegają przez tereny TPNu, wobec czego jesteśmy w 100% uzależnieni od pozytywnej decyzji tej instytucji co do organizacji zawodów;
2/ Sytuacja epidemiczna na terenie Podhala w chwili obecnej delikatnie mówiąc nie jest najlepsza i pomimo poluzowywania obostrzeń na terenie całego kraju u nas ilość zakażeń niestety rośnie. Najważniejsze dla nas jest zapewnienie Wam pełni bezpieczeństwa podczas naszych zawodów, czego jednak w tym roku nie uda nam się osiągnąć.

Wobec powyższego z przykrością musimy poinformować Was o ODWOŁANIU tegorocznej edycji Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Mamy nadzieję, że w 2021 roku wrócimy do normalności i weźmiecie udział we wspomnianej, jubileuszowej edycji naszych zawodów.

Parę informacji technicznych:
W związku z odwołaniem tegorocznej edycji ZWBzS do 30 września 2020 r. macie możliwość zwrotu całości wniesionej opłaty startowej - w tym celu prosimy o e-maila na adres biegisokole@gmail.com, w którym podacie: imię, nazwisko, adres, datę i kwotę wpłaty oraz numer konta bankowego. Po tym terminie wszystkie pakiety startowe przepisane zostaną automatycznie na 2021 rok.
Informacje dotyczące przyszłorocznej edycji będziemy podawać wkrótce. Zatem do usłyszenia. Owocnych treningów.

Komitet Organizacyjny Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem

Leave a comment