Zakłady sportowe i gry kasynowe online w Polsce stały się jeszcze wygodniejsze i zyskowniejsze dzięki bukmacherowi Mostbet. Nasza firma oferuje szeroki wybór wydarzeń sportowych do zakładów sportowych, gry w kasynie internetowym Mostbet, wysokie kursy, różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Skorzystaj także z naszej aplikacji mobilnej, aby zawsze być na bieżąco z grą.

Odprawa przedstartowa!

Na początek informacja, na którą chyba najbardziej czekacie – jaki będzie przebieg trasy Biegu Marduły? Z uwagi na dynamiczną sytuację pogodową, która w większości przypadków przewidywała/przewiduje burze w przedziale od 10:00-14:00 podjęliśmy decyzję o zmianie godziny startu na 6:00. Na ten moment trasa pozostaje bez zmian, zatem z Karbem i Świdnicką Przełęczą. Oczywiście cały czas będziemy śledzić prognozy i w dniu startu powiemy, czy trasa zostanie w pierwotnym śladzie. Możliwe są przeróżne opcje, łącznie z tą, że jeśli pogoda się załamie w trakcie biegu i pojawi się burza, będziemy natychmiast ściągać Was z trasy w niższe, teoretycznie bezpieczniejsze partie gór.
A teraz kompleksowe przypomnienie najważniejszych przedstartowych informacji:
1/ Bieg Marduły:
Honorowy start biegu o godzinie 5:55 z Parku Miejskiego, start ostry z Krupówek (przy restauracji Sphinx) o godz. 6:00!!!
Dystans: 32 km,
Limity na punktach:
- Schronisko w Murowańcu - 2h,
- Kasprowy Wierch – 3,30h,
- Meta - 6h 00min.
Przekroczenie limitu na danym punkcie wiąże się z zakończeniem rywalizacji przez zawodnika. W przypadku podjęcia decyzji o zejściu z trasy należy poinformować o tym organizatora i oddać numer startowy naszemu wolontariuszowi na najbliższym punkcie.
W miejscach, gdzie trasa Biegu Marduły będzie wiodła ulicami Zakopanego, bezwzględnie poruszamy się prawą stroną drogi lub chodnikiem (końcówka biegu), zgodnie ze wskazaniami policji, straży miejskiej lub wolontariuszy.
Na trasie biegu obowiązuje kategoryczny zakaz skracania trasy. Wszelkie zaobserwowane zmiany trasy będą skutkowały karami czasowymi.
Ubiór należy dostosować do panujących aktualnie w górach warunków atmosferycznych (m.in. deszcz i wiatr –zalecamy zatem zabranie kurtki przeciwdeszczowej). Kije są oczywiście dozwolone.
2/ Bieg Sokoła pozostaje bez zmian, zatem:
Start: 8:00 z Kuźnic (pamiętajcie, że do Kuźnic nie dojedziecie autem. Trzeba je zostawić np. na darmowym parkingu przy ul. Bronisława Czecha i przejść do Kuźnic ok. 1,5 km).
Dystans: 15,6 km
3/ Punkty żywieniowe:
1) Bieg Sokoła: wylot Doliny Strążyskiej (woda). Na mecie posiłek w Yurta Bar;
2) Bieg Marduły: Kuźnice, Schronisko w Murowańcu, Kasprowy Wierch i ponownie Kuźnice. Na mecie w Parku Miejskim posiłek - danie mięsne lub wege do wyboru.
Na punktach nie będzie plastikowych kubeczków, lecz będziemy nalewać wodę i Izo do Waszych bidonów. Wszystkie śmieci, np. zużyte opakowania po żelach, zostawiacie przy punktach żywieniowych. Wyrzucenie jakichkolwiek śmieci na trasie, poza wyznaczonymi do tego punktami, będzie wiązało się z automatyczną dyskwalifikacją zawodnika – tutaj będziemy bezwzględni. Każdy przypadek śmiecenia na trasie należy zgłaszać organizatorom.
4/ Bezpieczeństwo.
Zalecanym jest posiadanie przez zawodników ubezpieczenia NNW i dobrze byłoby mieć także OC. Na wszystkich trasach prosimy o przestrzeganie zasad fairplay – w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia niezbędne jest udzielenie pomocy poszkodowanemu oraz wezwanie pomocy. Na trasie rozmieszczone będą patrole medyczne. Służbą odpowiedzialną za udzielanie pomocy w nagłych wypadkach na terenie TPN jest TOPR. Telefon do służb medycznych: 730-977-999 i 730-112-999 należy bezwzględnie zapisać w telefonie. Pozostałe numery alarmowe na terenie Tatr 601 100 300 lub 112. Na mecie znajduje się ambulans z ratownikami medycznymi.
Na trasie należy pozostawić lewą stronę szlaku wolną, żeby umożliwić szybszym zawodnikom bezpieczne wyminięcie oraz pozostawić wolne miejsce dla turystów.
5/ Numery startowe podczas biegu muszą być umieszczone w widocznym miejscu. W pakietach startowych Biegu Marduły otrzymaliście chipy, które należy założyć na nogę a po zakończeniu biegu oddać organizatorom. Zawodnicy startujący w Biegu Sokoła otrzymają chipy w dniu zawodów w strefie startu w Kuźnicach. Dobrze byłoby, żebyście przyszli z pół godzinki wcześniej.
Z kolei pod tym adresem:
https://poltrax.live/bieg-marduly
możecie śledzić postępy na trasie Biegu Marduły wszystkich zawodników. Pamiętajcie, aby po biegu oddać nam truckery gps. I pamiętajcie także, żeby przed biegiem włączyć je min. 20 min. przed startem, zgodnie z instrukcją, którą otrzymaliście w biurze zawodów.
6/ Wyposażenie obowiązkowe:
Na trasie XIV Wysokogórskiego Biegu im. druha Franciszka Marduły obowiązuje nakaz posiadania: naładowanego telefonu komórkowego z zapisanym numerem do koordynatora biegu (Marcin Semberecki – 668-001-809), bidon o pojemności, co najmniej 0,5l/ softflask / kubeczek (do wyboru), folia NRC oraz gwizdek. Zachęcamy też do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej. Wyposażenie będzie wyrywkowo kontrolowane.
Podczas Biegu Sokoła nie wymagamy obowiązkowego wyposażenia. Zalecamy natomiast posiadanie softflasków lub kubeczków, do których na trasie będziemy mogli nalać Wam wody.
7/ Biuro zawodów mieści się w Kinie Sokół, ul. Orkana 2 i otwarte będzie:
- 1.07.2022 r. (piątek) do godz. 21.00;
- 2.07.2022 r. (sobota) w godz. 5:00 – 5:45 i 18:00-20:00
- 3.07.2022 r. (niedziela) w godz. 7.00 – 7:45 - biuro zawodów w niedzielę mieścić się będzie w Kuźnicach!!!

8/ Depozyty.
Bieg Marduły:
W dniu 2.07.2022 r. w godzinach 5.00 – 5.45 rzeczy osobiste zapakowane w torby, które znajdowały się w pakietach startowych będzie można oddać do depozytu, który będzie mieścił się w Parku Miejskim niedaleko linii startu. Wydawanie depozytu będzie się odbywało za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie depozytu przez inną osobę.

Bieg Sokoła:
W dniu 3.07.2022 r. w godzinach 7.00 – 7.45 rzeczy osobiste zapakowane w torby, które znajdowały się w pakietach startowych będzie można oddać do depozytu, który będzie mieścił się w Kuźnicach (powyżej Yurta Bar). Wydawanie depozytu będzie się odbywało za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie depozytu przez inną osobę.

9/ Bezpłatne toalety przed Biegiem Marduły znajdują się w Parku Miejskim.
10/ W przypadku wątpliwości decydują zapisy regulaminu.
To pokrótce najważniejsze informacje. Oczywiście przed startem każdego z biegów przeprowadzimy jeszcze skróconą odprawę.
Cóż dodać, do zobaczenia 
Organizatorzy XI Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem.

Leave a comment