Ruszają zapisy na X Zakopiański Weekend Biegowy

W czwartek 5 marca o 20:00 otwarty zostanie panel rejestracyjny na wszystkie biegi X Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Uczestnicy tej wyjątkowej imprezy mają do wyboru dystanse 10, 15 i 32 km, z których każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Mogą też wystartować we wszystkich trzech biegach i zostać dodatkowo sklasyfikowani w Grand Prix Sokoła.
W tym roku impreza obędzie się od 5 do 7 czerwca. O znalezieniu się na liście startowej zdecyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowo procedura zapisów jest opisana w regulaminie poszczególnych biegów.
Trasy, jakie czekają na uczestników imprezy, są wyjątkowo piękne, bo położone na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Finisz nad Morskim Okiem, bieg przez przełęcze Karb czy Świnicką, legendarny wręcz zbieg z Kasprowego, to tylko niektóre atrakcje czekające na zawodników.
Weekend rozpoczyna się w piątek popołudniu startem Biegu Sokoła. Choć trasa ma zaledwie 15 km, to na tym dystansie zawiera się aż 1000 m sumy podbiegów i trudności techniczne poprowadzone ścieżką nad i pod Reglami, dolinami Białego i Strążyską ze startem i metą w Kuźnicach.
Rozgrywany w sobotę Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły to od lat mistrzostwa Polski w skyrunningu na dystansie klasycznym i jeden z najmocniej obsadzonych biegów w Polsce. Typowo skyrunningowa, bardzo trudna technicznie trasa ma 32 km i ponad 2 tys. m sumy podbiegów, a start i meta zlokalizowane są w samym centrum Zakopanego.
Żywymi legendami tego biegu są zwycięzcy Marcin Świerc, Bartek Przedwojewski, czy Krzysztof Bodurka, a wśród kobiet najwięcej triumfów odnotowały Anna Celińska, Dominika Wiśniewska-Ulfik i Magdalena Kozielska.
Niedzielny poranek to najkrótszy z biegów – Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego. Jest to bieg nietypowy, bo jego trasa w całości biegnie asfaltem – drogą z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Finisz nad tym najpiękniejszym z polskich jezior w samym sercu Tatr wynagrodzi trudy nawet tym, którzy całkowicie porzucili starty asfaltowe na rzecz górskich. Na 10 km zawodnicy cały czas biegną do góry i pokonują ostatecznie 430 m przewyższenia.
Już teraz zapraszamy na czerwcowe święto biegania w Tatrach, a zapisy od czwartku 5 marca na stronie www.bgtimesport.pl

Leave a comment