Odprawa przedstartowa

Do rozpoczęcia Weekendu Biegowego pozostało tylko parę dni, zatem przyszedł czas na oficjalną odprawę przedstartową!

Na początek informacja, na którą chyba najbardziej czekacie – jaki będzie przebieg trasy Biegu Marduły? W tegorocznej edycji musimy ze względów bezpieczeństwa pominąć Karb i Przełęcz Świnicką z uwagi na zalegający tam śnieg.

A teraz kompleksowe przypomnienie najważniejszych przedstartowych informacji:

1/ Bieg Sokoła:

Start: 16:00

Dystans: 15,6 km

2/ Bieg Marduły:

Honorowy start biegu o godzinie 7:00 z Parku Miejskiego, start ostry z Krupówek (przy restauracji Sphinx)!!!

Trasa: Park Miejski- Krupówki - Nosal - Kuźnice – Schronisko w Murowańcu - Liliowe - Beskid - Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie – Kuźnice – Kalatówki – Patyki - Dolina Białego - Park Miejski.

Dystans: 29,1 km,

Limity na punktach:

- Schronisko w Murowańcu - 2h,

- Kasprowy Wierch - 3h,

- Meta - 5h 30min.

Przekroczenie limitu na danym punkcie wiąże się z zakończeniem rywalizacji przez zawodnika. W przypadku podjęcia decyzji o zejściu z trasy należy poinformować o tym organizatora i oddać numer startowy naszemu wolontariuszowi na najbliższym punkcie.

W miejscach, gdzie trasa biegu będzie wiodła ulicami Zakopanego, bezwzględnie poruszamy się prawą stroną drogi lub chodnikiem (końcówka biegu), zgodnie ze wskazaniami policji, straży miejskiej lub wolontariuszy.

Na trasie biegu obowiązuje kategoryczny zakaz skracania trasy. Wszelkie zaobserwowane zmiany trasy będą skutkowały karami czasowymi.

Ubiór należy dostosować do panujących aktualnie w górach warunków atmosferycznych (m.in. deszcz, wiatr, a na szlakach zalegający śnieg). Również zalecamy ubranie butów dostosowanych do poruszania się po śniegu. Kije są oczywiście dozwolone.

3/ Bieg Zamoyskiego:

Start: 7:30

Dystans: 10,0 km

4/ Punkty żywieniowe:

Bieg Sokoła: wylot Doliny Strążyskiej (woda). Na mecie posiłek bezmięsny;

Bieg Marduły: Kuźnice, Schronisko w Murowańcu, Kasprowy Wierch i ponownie Kuźnice. Danie mięsne lub wege do wyboru;

Bieg Zamoyskiego: woda na ok. 6. kilometrze trasy, drożdżówka i izotonik na mecie.

Na punktach nie będzie plastikowych kubeczków, lecz będziemy nalewać wodę do Waszych bidonów. Wszystkie śmieci, np. zużyte opakowania po żelach, zostawiamy przy punktach żywieniowych, w tzw. „zielonej strefie”. Wyrzucenie jakichkolwiek śmieci na trasie, poza wyznaczonymi do tego punktami, będzie wiązało się z automatyczną dyskwalifikacją zawodnika – tutaj będziemy bezwzględni. Każdy przypadek śmiecenia na trasie należy zgłaszać organizatorom.

5/ Bezpieczeństwo.

Zgodnie z regulaminem wymagane jest posiadanie ubezpieczenia NNW i dobrze byłoby mieć także OC – będziemy to wyrywkowo weryfikować. Na wszystkich trasach prosimy o przestrzeganie zasad fair play – w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia niezbędne jest udzielenie pomocy poszkodowanemu oraz wezwanie pomocy. Na trasie rozmieszczone będą patrole medyczne. Służbą odpowiedzialną za udzielanie pomocy w nagłych wypadkach na terenie TPN jest TOPR. Telefon do służb medycznych: 730-977-999 i 730-112-999 należy bezwzględnie zapisać w telefonie. Pozostałe numery alarmowe na terenie Tatr 601 100 300 lub 112. Na mecie znajduje się ambulans z ratownikami medycznymi.

Na trasie należy pozostawić lewą stronę szlaku wolną, żeby umożliwić szybszym zawodnikom bezpieczne wyminięcie oraz pozostawić wolne miejsce dla turystów.

6/ Numery startowe podczas biegu muszą być umieszczone w widocznym miejscu. Na trasie Biegu Zamoyskiego zawodnicy będą wyposażeni dodatkowo w chipy.

7/ W strefie start-meta i na trasie zawodów prosimy o zachowanie dystansu społecznego przewidzianego w obecnie obowiązujących przepisach sanitarno-epidemiologicznych. W biurze zawodów oraz w kinie Sokół, gdzie będzie rozdanie nagród, obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych.

8/ Wyposażenie obowiązkowe:

Na trasie XIII Wysokogórskiego Biegu im. druha Franciszka Marduły obowiązuje nakaz posiadania: naładowanego telefonu komórkowego z zapisanym numerem do koordynatora biegu tel. 668 001 809, bidon o pojemności co najmniej 0,5l/ softflask / kubeczek (do wyboru), folia NRC oraz gwizdek. Wyposażenie będzie wyrywkowo kontrolowane.

Na pozostałe biegi nie wymagamy obowiązkowego wyposażenia. Zalecamy natomiast posiadanie softflasków lub kubeczków, do których na trasie będziemy mogli nalać Wam wody lub coli.

9/ Biuro Zawodów mieści się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych, ul. Partyzantów 1/5 i otwarte jest:

- 10.06.2021 r. (czwartek) w godz. 17.00 – 20.00;

- 11.06.2021 r. (piątek) w godz. 17.00 - 21.00

- 12.06.2021 r. (sobota) w godz. 18.00 - 19.00

W Biurze Zawodów będziecie mieli do podpisania oświadczenie, które trzeba będzie zostawić osobie wydającej pakiet startowy (bez jego złożenia nie zostanie wydany pakiet startowy).

WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Numery startowe na Bieg Zamoyskiego otrzymamy dopiero w piątek, zatem odebranie całego pakietu na ten bieg będzie możliwy dopiero od piątku.

Dodatkowo pakiety startowe będzie można odebrać:

- na Bieg Sokoła: w dniu 11.06.2021 r. na miejscu startu (Kuźnice) w godz. 15:00 – 15:45 (tylko zawodnicy zapisani z wniesioną opłatą startową);

- na Bieg Marduły: w dniu 12.06.2021 r. na miejscu startu honorowego w godz. 6:00 – 6:45 (tylko zawodnicy zapisani z wniesioną opłatą startową);

- na Bieg Zamoyskiego: w dniu 13.06.2021 r. na miejscu startu (Palenica Białczańska) w godz. 6:45 – 7:15 (tylko zawodnicy zapisani z wniesioną opłatą startową).

10/ Depozyty.

Bieg Sokoła:

W dniu 11.06.2021 r. w godzinach 15.00 – 15.45 rzeczy osobiste zapakowane we własne torby, plecaki, worki i inne będzie można oddać do depozytu. Wydawanie depozytu będzie się odbywało za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie depozytu przez inną osobę.

Bieg Marduły:

W dniu 12.06.2021 r. w godzinach 6.00 – 6.45 j.w.

Bieg Zamoyskiego:

W dniu 13.06.2021 r. w godzinach 6.45 – 7.15 j.w.


11/ W przypadku wątpliwości decydują zapisy Regulaminu.

To pokrótce najważniejsze informacje. Oczywiście przed startem każdego z biegów przeprowadzimy jeszcze skróconą odprawę.

Cóż dodać, do zobaczenia i powodzenia 🙂

Organizatorzy X Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem.