Oficjalna odprawa przedstartowa.

Do rozpoczęcia Weekendu Biegowego pozostały 2 dni, zatem przyszedł czas na oficjalną odprawę przedstartową!

Na początek informacja, na którą chyba najbardziej czekacie – jaki będzie przebieg trasy Biegu Marduły? W tegorocznej edycji musimy ze względów bezpieczeństwa pominąć Karb i Przełęcz Świnicką z uwagi na zalegający tam śnieg.

A teraz kompleksowe przypomnienie najważniejszych przedstartowych informacji:

1.Bieg Sokoła:

Start: 16:00

Dystans: 15,6 km, deniwelacja: +1013m/-1013m

2.Bieg Marduły:

Start biegu przesuwamy na godzinę 7:30 do Parku Miejskiego!!!

Trasa: Park Miejski- Krupówki - Nosal - Kuźnice – Schronisko w Murowańcu - Liliowe - Beskid - Kasprowy Wierch -Myślenickie Turnie – Kuźnice – Kalatówki – Patyki - Dolina Białego - Park Miejski.

Dystans: 29,1 km, deniwelacja: +1885m/-1885m

Limity na punktach:

- Schronisko w Murowańcu - 2h,

- Kasprowy Wierch - 3h,

- Meta - 5h 30min.

Przekroczenie limitu na danym punkcie wiąże się z zakończeniem rywalizacji przez zawodnika. W przypadku podjęcia decyzji o zejściu z trasy należy poinformować o tym organizatora i oddać numer startowy naszemu wolontariuszowi na najbliższym punkcie.

W miejscach, gdzie trasa biegu będzie wiodła ulicami Zakopanego, bezwzględnie poruszamy się prawą stroną drogi lub chodnikiem (końcówka biegu, po godz. 10:30), zgodnie ze wskazaniami policji, straży miejskiej lub wolontariuszy.

Ubiór należy dostosować do panujących aktualnie w górach warunków atmosferycznych (m.in. deszcz, wiatr a na szlakach zalegający śnieg).

3.Bieg Zamoyskiego:

Start: 7:30

Dystans: 10,0 km, deniwelacja: +430

4.Punkty żywieniowe:

1) Bieg Sokoła: wylot Doliny Strążyskiej;

2) Bieg Marduły: Kuźnice, Schronisko w Murowańcu, Kasprowy Wierch i ponownie w Kuźnice;

3) Bieg Zamoyskiego: na ok. 6. kilometrze trasy.

Na punktach nie będzie plastikowych kubeczków, lecz będziemy nalewać wodę do Waszych bidonów. Wszystkie śmieci, np. zużyte opakowania po żelach, zostawiamy przy punktach żywieniowych, w tzw. „zielonej strefie”. Wyrzucenie jakichkolwiek śmieci na trasie, poza wyznaczonymi do tego punktami, będzie wiązało się z automatyczną dyskwalifikacją zawodnika – tutaj będziemy bezwzględni. Każdy przypadek śmiecenia na trasie należy zgłaszać organizatorom.

Pomoc „z zewnątrz” jest dopuszczalna tylko w punktach żywieniowych.

5.Bezpieczeństwo.

Zgodnie z regulaminem wymagane jest posiadanie ubezpieczenia NNW – będziemy to weryfikować. Na wszystkich trasach prosimy o przestrzeganie zasad fairplay – w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia niezbędne jest udzielenie pomocy poszkodowanemu oraz wezwanie pomocy. Na trasie rozmieszczone będą patrole medyczne. Służbą odpowiedzialną za udzielanie pomocy w nagłych wypadkach na terenie TPN jest TOPR. Alarmowy numer telefonu na terenie Tatr 601 100 300 lub 112. Na mecie znajduje się ambulans z ratownikami medycznymi.

Na trasie należy pozostawić lewą stronę szlaku wolną, żeby umożliwić szybszym zawodnikom bezpieczne wyminięcie oraz pozostawić wolne miejsce dla turystów.

6.Numery startowe podczas biegu muszą być umieszczone w widocznym miejscu. Na trasie Biegu Zamoyskiego zawodnicy będą wyposażeni dodatkowo w chipy.

7.W przypadku wątpliwości decydują zapisy regulaminu.

To pokrótce najważniejsze informacje. Oczywiście przed startem każdego z biegów przeprowadzimy jeszcze skróconą odprawę.

Cóż dodać, do zobaczenia za 2 dni 😊